Druhý ročník jednodenního filmového festivalu, který je oslavou českého autorského dokumentu v zeleni Zámeckého návrší v Litomyšli.

MUSÍTE VIDĚT / SLYŠET 

15.00-17.00 // Audio-dokumentární seriál Anatomie Strachu: intimní mikrohorory ve zvuku // Brit Jensen a Jiří Slavičínský

17.00-18.00 // Vernisáž fotografické výstavy Radostná Nejistota: Tajemství barmské transformace // Jiří Pasz

18.00-20.00// Multiinstrumentalista Dominik Veselý: filmové melodie a písně na přání

Tato část programu je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace či rezervace míst. Prostě přijde a nechte se inspirovat.


 LETNÍ KINO

20.30 // Projekce dokumentu V SÍTI S AUTORSKÝM ÚVODEM VÍTA KLUSÁKA a pofilmovou DEBATOU.

Vstupné na letní kino je 100 Kč. 
Vstupenky lze zakoupit na místě (platba pouze v hotovosti).
Chcete-li mít jisté místo na sezení, rezervujte si vstupenku. 

Rezervace místa

Bude-li pršet máme zajištěnu indoor variantu v coworkingovém centru Zámeckého návrší a pro děti dětský koutek s hlídáním. 
Více o letním kině a filmu  V síti najdete v události: V SÍTI │ Letní kino v Litomyšli s režisérem Vítem Klusákem.

 

WORKSHOPY A MASTERCLASS

10.00 - 11.00  // Workshop Live experiment: Rozhovor - ticho

Brit Jensen si v rámci Dokuzahrad připravila hned dva workshopy. První z nich je Live experiment: Rozhovor - ticho, který má velice omezenou kapacitu. Průběh workshopu a jeho výsledek není předem daný. I vy se tedy můžete podílet na zvukovém experimentu. Tato první část je určena pro ty, kteří chtějí zkusit něco nového a jedinečného. Vezměte s sebou rekordér či mobilní telefon, přijďte a pochopíte! 

Kapacita je omezena na 7 osob a délka trvání workshopu je 60 minut.
Cena workshopu je 150 Kč.

Registrovat

 

11.30-12.30 // Masterclass The free wish pool

Druhý workshop, který si pro vás Brit Jensen připravila nese název The free wish pool. Každý z účastníků si předem připraví jednu otázku, která se týká audio-dokumentární tvorby. Témata mohou být velice různorodá, například o přípravě námětu, či o samotném procesu výroby. Účastníkům workshopu se naskytne úžasná příležitost, jelikož jim na jejich otázky odpoví jedna z nejúspěšnějších českých audio-dokumentaristek. V závěrečné části se bude vést debata, která ještě více prohloubí vaše vědomosti o audio-dokumentech. ?️

Kapacita je omezena na 20 osob a délka trvání workshopu je 60 minut.
Cena workshopu je 150 Kč.

 Registrovat

 

13.00-15.00 // Masterclass s VÍTEM KLUSÁKEM

Vít Klusák se věnuje dokumentaristice již mnoho let. Vytvořil snímky, které rozdělují společnost a věnuje se velice důležitým společenským tématům. V rámci Dokuzahrad jsme si společně s ním pro vás připravili masterclass. Ta je určena nejen studentům filmových škol, ale i široké veřejnosti či nadšeným začínajícím filmařům. V délce dvou hodin vám Vít Klusák představí zákulisí vzniku autorské reportáže. Po představení několika ukázek vám popíše jednotlivé kroky natáčení. Poté až se dozvíte know-how a všechny rady pro tvorbu audiovizuálního obsahu, bude následovat interaktivní debata, ve které vám bude zodpovězeno vše, co vás zajímá. 

Kapacita je omezena na 50 osob a délka trvání masterclass je 120 minut. 
Cena masterclass s Vítek Klusákem je 290 Kč.

Registrovat

 

VÍCE O WORKSHOPECH NA Vít Klusák a Brit Jensen I workshopy a masterclass
Workshop a masterclass se odehrají v coworkingovém centru Zámecké návrší Litomyšl (nad kavárnou Kočárovna)

 Co jsou DOKU Zahrady 2020?

Co Vás letos čeká?  Vít Klusák, dokumentarista a dlouholetý učitel na Katedře dokumentární tvorby FAMU, v masterclass na své autorské reportáži, představí zákulisí jeho natáčení a předá své zkušenosti a platné obecné rady začínajícím filmařům. Reportáž je z filmu Film jako Brno, který vznikal na nacistickém pochodu v Brně s jeho FAMU studenty. S jednou z nejlepších audio dokumentaristek u nás dánského původu Brit Jensen si ve dvoudílném workshopu budete moci zaexperimentovat a zadiskutovat. Připravila pro vás Live experiment: Rozhovor - ticho a také The free wish pool.

Posluchárna pod stromy je zážitek. Pod stromy zámecké zahrady můžete zavřít oči a zaposlouchat se do intimních mikrohoroů Brit Jensen a Jiřího Slavičínského, kteří budou osobně přítomni a uvedou premiéru svého audiodokumentárního seriálu Anatomie strachu, který vznikl pro AUDIONAUT.http://audionaut.cz/

Vernisáž dokumentární fotografické série Radostná nejistota Jiřího Pasze z Barmy, která vznikla pro Amnesty International, se bude konat v kavárně Kočárovna. Výstava s názvem Radostná nejistota je o realitě země, o které se v médiích nedozvíte. Zatančit si budete moci u filmových melodií místního muzikanta Dominika Veselého, který také rád zahraje cokoliv na přání.

Vyvrcholením letošních DOKU ZAHRAD bude letní kino ve 20.30 hod v prostoru za kavárnou Kočárovna, kde promítneme nejnavštěvovanější a kontroverzní dokumentární film roku 2020 V SÍTI autora Víta Klusáka. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání děti na internetu. Nový dokumentární film , který obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům, uvede režisér Vít Klusák osobně a těší se také na debatu po filmu.

Kontakt: 

Eva Lammelová, Ředitelka festivalu DOKU Zahrady
tel.: 739656430, e-mail: eva.lammelova@gmail.com

WEBhttps://dokuzahrady2.webnode.cz/

FACEBOOKhttps://www.facebook.com/dokuzahrady/

INSTAGRAMhttps://www.instagram.com/dokuzahrady/

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Vaše Litomyšl: Naplánujte si pobyt

Podívejte se, co se na návrší během vaší návštěvy děje. Poskládejte si program podle toho, co máte rádi.

Vaše Litomyšl: Naplánujte si pobyt

Podívejte se, co se na návrší během vaší návštěvy děje. Poskládejte si program podle toho, co máte rádi.

Akce, co jsou za rohem

28. 6. 2024 21:00 - 22:00

Noční prohlídky piaristického chrámu

Skleněný oltářní stůl dýchá světlem a potemnělý prostor protne laserový paprsek obřího kříže. Noční prohlídky chrámu vás ohromí!

 

Rozbalte si další akce

29. 6. 2024 13:00 - 14:00

Prohlídky zámeckého pivovaru

Jak se vařilo pivo v Litomyšli? Dozvíte se na zbrusu nových prohlídkách průmyslové památky UNESCO.

 

Rozbalte si další akce

29. 6. 2024 21:00 - 22:00

Noční prohlídky piaristického chrámu

Skleněný oltářní stůl dýchá světlem a potemnělý prostor protne laserový paprsek obřího kříže. Noční prohlídky chrámu vás ohromí!

 

Rozbalte si další akce

Čtěte náš blog! Tipy, co z vás udělají výletníka i pořadatele par excellence

Letní prohlídky v Litomyšli

Letní prohlídky v Litomyšli

Léto je tady! Festival Smetanova Litomyšl a jeho bohatý doprovodný program jsou v plném proudu, otevřena je zbrusu nová expozice Rodného bytu Bedřicha Smetany a návštěvníky vítá také zámecký pivovar a chrám Nalezení sv. Kříže. Umělecká díla a kulturní zážitky číhají na každém kroku ;)

 

Přečíst celý článek
David Zandler

Autor článku: David Zandler

Shakespeare v Litomyšli

Shakespeare v Litomyšli

První ročník divadelního festivalu Shakespeare v Litomyšli se uskuteční na open-air scéně zámeckého nádvoří. Program zahájí slavnostní koncert ZUŠ OPEN, pokračovat bude autogramiádou prof. Martina Hilského a vyvrcholí inscenací dramatu Hamlet s Jaroslavem Pleslem, Veronikou Khek Kubařovou nebo Hynkem Čermákem. 

 

Přečíst celý článek
David Zandler

Autor článku: David Zandler

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.


SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO MARKETINGOVÉ ÚČELY Subjekt údajů uděluje organizaci Zámecké návrší p. o., se sídlem Jiráskova 133, Litomyšl PSČ 570 01, IČO: 712 94 058, zapsané Krajským soudem v Hradci Králové, spisová značka Pr 1251, emailový kontakt: info@zamecke-navrsi.cz (dále jen „Správce”), souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to za níže uvedených podmínek: 1. Osobní údaje a citlivé osobní údaje, které budou zpracovány: - Titul, jméno a příjmení, emailová adresa, telefonický kontakt. 2. Účelem zpracování osobních údajů je přímý marketing, přičemž tento účel zahrnuje zejména: - zasílání vybraných obchodních sdělení s nabídkou služeb správce, a to všemi prostředky včetně užití elektronických prostředků komunikace ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti (v platném znění); - zasílání pozvánek na odborné semináře, školení, veletrhy nebo veřejné akce, - zasílání neadresných obchodních sdělení, - provádění průzkumu a vyhodnocení trhu, - zařazení do marketingové databáze pro profilování a přímý marketing, - provádění segmentace (profilování) za účelem cílení marketingu dle konkrétních potřeb subjektu, například volby obchodních sdělení s ohledem na účast na aktivitách správce, zjištěné preference, věk a další informace zjištěné od subjektu. Uvedený souhlas subjekt údajů uděluje dobrovolně a s vědomím, že takto poskytnutý souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoliv odvolat, a to buďto písemným sdělením nebo prostřednictvím webových stránek Zámeckého návrší p. o. (Odběr výše uvedených informací je možné kdykoliv zrušit kliknutím na příslušný odkaz v patičce zprávy, nebo zasláním žádosti na adresu info@zamecke-navrsi.cz). 3. Doba zpracování osobních údajů je 2 roky od udělení souhlasu, případně do odvolání Vašeho souhlasu. Obchodní sdělení elektronickými prostředky jsou zasílány, jen pokud nedojte z Vaší strany k jejich odmítnutí. Osobní údaje nemohou být poskytnuty následujícím třetím osobám. Správce je oprávněn použít osobní údaje pouze v souladu s výše uvedeným účelem. Výše uvedený Správce je dále oprávněn poskytnout osobní údaje pouze subjektům spolupracujícím se správcem na dosažení primárního účelu, pro který je udělen tento souhlas. S takovými subjekty se Správce zavazuje uzavřít smlouvu obsahující stejné podmínky pro zpracování mých osobních údajů. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů, zejména s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a adaptačního zákona, z. č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně. Subjekt údajů dále prohlašuje, že si je vědom všech svých práv podle GDPR: - být na požádání informován o tom, jaké osobní údaje o jeho osobě Zámecké návrší p. o. zpracovává, pro jaký účel, o povaze případného automatizovaného zpracování a o příjemcích údajů (článek 15 GDPR); - ¬v případě, že subjekt údajů zjistí nebo se domnívá, že Zámecké návrší p. o. provádí zpracování osobních údajů, které je v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s GDPR, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, požádat Zámecké návrší p. o. o vysvětlení a/nebo požadovat odstranění takto vzniklého stavu, zejména se může jednat o opravu (článek 16 GDPR) nebo výmaz (článek 17 GDPR), popřípadě omezení zpracování osobních údajů (článek 18 GDPR), případně podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů; - v případě, že subjekt údajů má zájem přenést své údaje jinému správci, získat od Zámeckého návrší p. o. osobní údaje, jejichž zpracování je provedeno automatizovanými prostředky, a předat je jinému správci osobních údajů (článek 20 GDPR); - vznést námitku proti zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu; pokud námitku vznese, nebudou už údaje pro tyto účely zpracovávány (článek 21 GDPR). Subjekt údajů si je vědom, že poskytnutí souhlasu se zpracováním Údajů pro účely uvedené v bodě 2 tohoto dokumentu je dobrovolné a není podmínkou uzavření smluvního vztahu s organizací Zámecké návrší p. o. Subjekt údajů rovněž může kontaktovat pověřence pro ochranu osobních údajů Zámeckého návrší p. o. Ing. Klára Hudečková, a to elektronicky na adresu poverenec@litomysl.cz, nebo písemně na adresu: Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl.


Odebírejte novinky z návrší

Vyplňte svůj e-mail a my se postaráme, abyste o chystaných akcích, výstavách, koncertech nebo festivalech věděli jako první.

Sledujte nás na sítích!

Spravujeme sice historické památky, ale zprávy nepíšeme brkem u svíček. To nejzajímavější pro vás ťukáme do statusů a sdílíme online. Mrkněte!


SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO MARKETINGOVÉ ÚČELY Subjekt údajů uděluje organizaci Zámecké návrší p. o., se sídlem Jiráskova 133, Litomyšl PSČ 570 01, IČO: 712 94 058, zapsané Krajským soudem v Hradci Králové, spisová značka Pr 1251, emailový kontakt: info@zamecke-navrsi.cz (dále jen „Správce”), souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to za níže uvedených podmínek: 1. Osobní údaje a citlivé osobní údaje, které budou zpracovány: - Titul, jméno a příjmení, emailová adresa, telefonický kontakt. 2. Účelem zpracování osobních údajů je přímý marketing, přičemž tento účel zahrnuje zejména: - zasílání vybraných obchodních sdělení s nabídkou služeb správce, a to všemi prostředky včetně užití elektronických prostředků komunikace ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti (v platném znění); - zasílání pozvánek na odborné semináře, školení, veletrhy nebo veřejné akce, - zasílání neadresných obchodních sdělení, - provádění průzkumu a vyhodnocení trhu, - zařazení do marketingové databáze pro profilování a přímý marketing, - provádění segmentace (profilování) za účelem cílení marketingu dle konkrétních potřeb subjektu, například volby obchodních sdělení s ohledem na účast na aktivitách správce, zjištěné preference, věk a další informace zjištěné od subjektu. Uvedený souhlas subjekt údajů uděluje dobrovolně a s vědomím, že takto poskytnutý souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoliv odvolat, a to buďto písemným sdělením nebo prostřednictvím webových stránek Zámeckého návrší p. o. (Odběr výše uvedených informací je možné kdykoliv zrušit kliknutím na příslušný odkaz v patičce zprávy, nebo zasláním žádosti na adresu info@zamecke-navrsi.cz). 3. Doba zpracování osobních údajů je 2 roky od udělení souhlasu, případně do odvolání Vašeho souhlasu. Obchodní sdělení elektronickými prostředky jsou zasílány, jen pokud nedojte z Vaší strany k jejich odmítnutí. Osobní údaje nemohou být poskytnuty následujícím třetím osobám. Správce je oprávněn použít osobní údaje pouze v souladu s výše uvedeným účelem. Výše uvedený Správce je dále oprávněn poskytnout osobní údaje pouze subjektům spolupracujícím se správcem na dosažení primárního účelu, pro který je udělen tento souhlas. S takovými subjekty se Správce zavazuje uzavřít smlouvu obsahující stejné podmínky pro zpracování mých osobních údajů. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů, zejména s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a adaptačního zákona, z. č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně. Subjekt údajů dále prohlašuje, že si je vědom všech svých práv podle GDPR: - být na požádání informován o tom, jaké osobní údaje o jeho osobě Zámecké návrší p. o. zpracovává, pro jaký účel, o povaze případného automatizovaného zpracování a o příjemcích údajů (článek 15 GDPR); - ¬v případě, že subjekt údajů zjistí nebo se domnívá, že Zámecké návrší p. o. provádí zpracování osobních údajů, které je v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s GDPR, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, požádat Zámecké návrší p. o. o vysvětlení a/nebo požadovat odstranění takto vzniklého stavu, zejména se může jednat o opravu (článek 16 GDPR) nebo výmaz (článek 17 GDPR), popřípadě omezení zpracování osobních údajů (článek 18 GDPR), případně podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů; - v případě, že subjekt údajů má zájem přenést své údaje jinému správci, získat od Zámeckého návrší p. o. osobní údaje, jejichž zpracování je provedeno automatizovanými prostředky, a předat je jinému správci osobních údajů (článek 20 GDPR); - vznést námitku proti zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu; pokud námitku vznese, nebudou už údaje pro tyto účely zpracovávány (článek 21 GDPR). Subjekt údajů si je vědom, že poskytnutí souhlasu se zpracováním Údajů pro účely uvedené v bodě 2 tohoto dokumentu je dobrovolné a není podmínkou uzavření smluvního vztahu s organizací Zámecké návrší p. o. Subjekt údajů rovněž může kontaktovat pověřence pro ochranu osobních údajů Zámeckého návrší p. o. Ing. Klára Hudečková, a to elektronicky na adresu poverenec@litomysl.cz, nebo písemně na adresu: Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl.