Druhý ročník jednodenního filmového festivalu, který je oslavou českého autorského dokumentu v zeleni Zámeckého návrší v Litomyšli.

MUSÍTE VIDĚT / SLYŠET 

15.00-17.00 // Audio-dokumentární seriál Anatomie Strachu: intimní mikrohorory ve zvuku // Brit Jensen a Jiří Slavičínský

17.00-18.00 // Vernisáž fotografické výstavy Radostná Nejistota: Tajemství barmské transformace // Jiří Pasz

18.00-20.00// Multiinstrumentalista Dominik Veselý: filmové melodie a písně na přání

Tato část programu je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace či rezervace míst. Prostě přijde a nechte se inspirovat.


 LETNÍ KINO

20.30 // Projekce dokumentu V SÍTI S AUTORSKÝM ÚVODEM VÍTA KLUSÁKA a pofilmovou DEBATOU.

Vstupné na letní kino je 100 Kč. 
Vstupenky lze zakoupit na místě (platba pouze v hotovosti).
Chcete-li mít jisté místo na sezení, rezervujte si vstupenku. 

Rezervace místa

Bude-li pršet máme zajištěnu indoor variantu v coworkingovém centru Zámeckého návrší a pro děti dětský koutek s hlídáním. 
Více o letním kině a filmu  V síti najdete v události: V SÍTI │ Letní kino v Litomyšli s režisérem Vítem Klusákem.

 

WORKSHOPY A MASTERCLASS

10.00 - 11.00  // Workshop Live experiment: Rozhovor - ticho

Brit Jensen si v rámci Dokuzahrad připravila hned dva workshopy. První z nich je Live experiment: Rozhovor - ticho, který má velice omezenou kapacitu. Průběh workshopu a jeho výsledek není předem daný. I vy se tedy můžete podílet na zvukovém experimentu. Tato první část je určena pro ty, kteří chtějí zkusit něco nového a jedinečného. Vezměte s sebou rekordér či mobilní telefon, přijďte a pochopíte! 

Kapacita je omezena na 7 osob a délka trvání workshopu je 60 minut.
Cena workshopu je 150 Kč.

Registrovat

 

11.30-12.30 // Masterclass The free wish pool

Druhý workshop, který si pro vás Brit Jensen připravila nese název The free wish pool. Každý z účastníků si předem připraví jednu otázku, která se týká audio-dokumentární tvorby. Témata mohou být velice různorodá, například o přípravě námětu, či o samotném procesu výroby. Účastníkům workshopu se naskytne úžasná příležitost, jelikož jim na jejich otázky odpoví jedna z nejúspěšnějších českých audio-dokumentaristek. V závěrečné části se bude vést debata, která ještě více prohloubí vaše vědomosti o audio-dokumentech. ?️

Kapacita je omezena na 20 osob a délka trvání workshopu je 60 minut.
Cena workshopu je 150 Kč.

 Registrovat

 

13.00-15.00 // Masterclass s VÍTEM KLUSÁKEM

Vít Klusák se věnuje dokumentaristice již mnoho let. Vytvořil snímky, které rozdělují společnost a věnuje se velice důležitým společenským tématům. V rámci Dokuzahrad jsme si společně s ním pro vás připravili masterclass. Ta je určena nejen studentům filmových škol, ale i široké veřejnosti či nadšeným začínajícím filmařům. V délce dvou hodin vám Vít Klusák představí zákulisí vzniku autorské reportáže. Po představení několika ukázek vám popíše jednotlivé kroky natáčení. Poté až se dozvíte know-how a všechny rady pro tvorbu audiovizuálního obsahu, bude následovat interaktivní debata, ve které vám bude zodpovězeno vše, co vás zajímá. 

Kapacita je omezena na 50 osob a délka trvání masterclass je 120 minut. 
Cena masterclass s Vítek Klusákem je 290 Kč.

Registrovat

 

VÍCE O WORKSHOPECH NA Vít Klusák a Brit Jensen I workshopy a masterclass
Workshop a masterclass se odehrají v coworkingovém centru Zámecké návrší Litomyšl (nad kavárnou Kočárovna)

 Co jsou DOKU Zahrady 2020?

Co Vás letos čeká?  Vít Klusák, dokumentarista a dlouholetý učitel na Katedře dokumentární tvorby FAMU, v masterclass na své autorské reportáži, představí zákulisí jeho natáčení a předá své zkušenosti a platné obecné rady začínajícím filmařům. Reportáž je z filmu Film jako Brno, který vznikal na nacistickém pochodu v Brně s jeho FAMU studenty. S jednou z nejlepších audio dokumentaristek u nás dánského původu Brit Jensen si ve dvoudílném workshopu budete moci zaexperimentovat a zadiskutovat. Připravila pro vás Live experiment: Rozhovor - ticho a také The free wish pool.

Posluchárna pod stromy je zážitek. Pod stromy zámecké zahrady můžete zavřít oči a zaposlouchat se do intimních mikrohoroů Brit Jensen a Jiřího Slavičínského, kteří budou osobně přítomni a uvedou premiéru svého audiodokumentárního seriálu Anatomie strachu, který vznikl pro AUDIONAUT.http://audionaut.cz/

Vernisáž dokumentární fotografické série Radostná nejistota Jiřího Pasze z Barmy, která vznikla pro Amnesty International, se bude konat v kavárně Kočárovna. Výstava s názvem Radostná nejistota je o realitě země, o které se v médiích nedozvíte. Zatančit si budete moci u filmových melodií místního muzikanta Dominika Veselého, který také rád zahraje cokoliv na přání.

Vyvrcholením letošních DOKU ZAHRAD bude letní kino ve 20.30 hod v prostoru za kavárnou Kočárovna, kde promítneme nejnavštěvovanější a kontroverzní dokumentární film roku 2020 V SÍTI autora Víta Klusáka. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání děti na internetu. Nový dokumentární film , který obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům, uvede režisér Vít Klusák osobně a těší se také na debatu po filmu.

Kontakt: 

Eva Lammelová, Ředitelka festivalu DOKU Zahrady
tel.: 739656430, e-mail: eva.lammelova@gmail.com

WEBhttps://dokuzahrady2.webnode.cz/

FACEBOOKhttps://www.facebook.com/dokuzahrady/

INSTAGRAMhttps://www.instagram.com/dokuzahrady/

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Vaše Litomyšl: Naplánujte si pobyt

Podívejte se, co se na návrší během vaší návštěvy děje. Poskládejte si program podle toho, co máte rádi.

Vaše Litomyšl: Naplánujte si pobyt

Podívejte se, co se na návrší během vaší návštěvy děje. Poskládejte si program podle toho, co máte rádi.

Akce, co jsou za rohem

26. 5. 2024

Patrik Kee: Jsme stále na dotek

Ve spojení se vším, co tvoří to vše.

Rozbalte si další akce

5. 6 - 31. 7. 2024

Výstava: Bydlím, pracuji, žiji

Přijďte na kávu a prohlédněte si výstavu fotografií s příběhem. Zámecké informační centrum je otevřeno každý den ;)

 

Rozbalte si další akce

7. 6. 2024

Na volné noze Na cestě

Litomyšl svolává volnonožce!

Rozbalte si další akce

Čtěte náš blog! Tipy, co z vás udělají výletníka i pořadatele par excellence

Shakespeare v Litomyšli

Shakespeare v Litomyšli

První ročník divadelního festivalu Shakespeare v Litomyšli se uskuteční na open-air scéně zámeckého nádvoří. Program zahájí slavnostní koncert ZUŠ OPEN, pokračovat bude autogramiádou prof. Martina Hilského a vyvrcholí inscenací dramatu Hamlet s Jaroslavem Pleslem, Veronikou Khek Kubařovou nebo Hynkem Čermákem. 

 

Přečíst celý článek
David Zandler

Autor článku: David Zandler

Adventní Litomyšl

Adventní Litomyšl

O adventu se na litomyšlské zámecké návrší slétají andělé a shlížejí na program Andělských adventních nedělí. Ten je plný koncertů, pohádek, světel, ohňů a provoněný gurmánskými specialitami z probíhajícího trhu. Přijeďte o adventu do Litomyšle! V předvánočním období je opravdu andělsky krásná.

 

Přečíst celý článek
David Zandler

Autor článku: David Zandler

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.


SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO MARKETINGOVÉ ÚČELY Subjekt údajů uděluje organizaci Zámecké návrší p. o., se sídlem Jiráskova 133, Litomyšl PSČ 570 01, IČO: 712 94 058, zapsané Krajským soudem v Hradci Králové, spisová značka Pr 1251, emailový kontakt: info@zamecke-navrsi.cz (dále jen „Správce”), souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to za níže uvedených podmínek: 1. Osobní údaje a citlivé osobní údaje, které budou zpracovány: - Titul, jméno a příjmení, emailová adresa, telefonický kontakt. 2. Účelem zpracování osobních údajů je přímý marketing, přičemž tento účel zahrnuje zejména: - zasílání vybraných obchodních sdělení s nabídkou služeb správce, a to všemi prostředky včetně užití elektronických prostředků komunikace ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti (v platném znění); - zasílání pozvánek na odborné semináře, školení, veletrhy nebo veřejné akce, - zasílání neadresných obchodních sdělení, - provádění průzkumu a vyhodnocení trhu, - zařazení do marketingové databáze pro profilování a přímý marketing, - provádění segmentace (profilování) za účelem cílení marketingu dle konkrétních potřeb subjektu, například volby obchodních sdělení s ohledem na účast na aktivitách správce, zjištěné preference, věk a další informace zjištěné od subjektu. Uvedený souhlas subjekt údajů uděluje dobrovolně a s vědomím, že takto poskytnutý souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoliv odvolat, a to buďto písemným sdělením nebo prostřednictvím webových stránek Zámeckého návrší p. o. (Odběr výše uvedených informací je možné kdykoliv zrušit kliknutím na příslušný odkaz v patičce zprávy, nebo zasláním žádosti na adresu info@zamecke-navrsi.cz). 3. Doba zpracování osobních údajů je 2 roky od udělení souhlasu, případně do odvolání Vašeho souhlasu. Obchodní sdělení elektronickými prostředky jsou zasílány, jen pokud nedojte z Vaší strany k jejich odmítnutí. Osobní údaje nemohou být poskytnuty následujícím třetím osobám. Správce je oprávněn použít osobní údaje pouze v souladu s výše uvedeným účelem. Výše uvedený Správce je dále oprávněn poskytnout osobní údaje pouze subjektům spolupracujícím se správcem na dosažení primárního účelu, pro který je udělen tento souhlas. S takovými subjekty se Správce zavazuje uzavřít smlouvu obsahující stejné podmínky pro zpracování mých osobních údajů. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů, zejména s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a adaptačního zákona, z. č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně. Subjekt údajů dále prohlašuje, že si je vědom všech svých práv podle GDPR: - být na požádání informován o tom, jaké osobní údaje o jeho osobě Zámecké návrší p. o. zpracovává, pro jaký účel, o povaze případného automatizovaného zpracování a o příjemcích údajů (článek 15 GDPR); - ¬v případě, že subjekt údajů zjistí nebo se domnívá, že Zámecké návrší p. o. provádí zpracování osobních údajů, které je v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s GDPR, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, požádat Zámecké návrší p. o. o vysvětlení a/nebo požadovat odstranění takto vzniklého stavu, zejména se může jednat o opravu (článek 16 GDPR) nebo výmaz (článek 17 GDPR), popřípadě omezení zpracování osobních údajů (článek 18 GDPR), případně podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů; - v případě, že subjekt údajů má zájem přenést své údaje jinému správci, získat od Zámeckého návrší p. o. osobní údaje, jejichž zpracování je provedeno automatizovanými prostředky, a předat je jinému správci osobních údajů (článek 20 GDPR); - vznést námitku proti zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu; pokud námitku vznese, nebudou už údaje pro tyto účely zpracovávány (článek 21 GDPR). Subjekt údajů si je vědom, že poskytnutí souhlasu se zpracováním Údajů pro účely uvedené v bodě 2 tohoto dokumentu je dobrovolné a není podmínkou uzavření smluvního vztahu s organizací Zámecké návrší p. o. Subjekt údajů rovněž může kontaktovat pověřence pro ochranu osobních údajů Zámeckého návrší p. o. Ing. Klára Hudečková, a to elektronicky na adresu poverenec@litomysl.cz, nebo písemně na adresu: Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl.


Odebírejte novinky z návrší

Vyplňte svůj e-mail a my se postaráme, abyste o chystaných akcích, výstavách, koncertech nebo festivalech věděli jako první.

Sledujte nás na sítích!

Spravujeme sice historické památky, ale zprávy nepíšeme brkem u svíček. To nejzajímavější pro vás ťukáme do statusů a sdílíme online. Mrkněte!


SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO MARKETINGOVÉ ÚČELY Subjekt údajů uděluje organizaci Zámecké návrší p. o., se sídlem Jiráskova 133, Litomyšl PSČ 570 01, IČO: 712 94 058, zapsané Krajským soudem v Hradci Králové, spisová značka Pr 1251, emailový kontakt: info@zamecke-navrsi.cz (dále jen „Správce”), souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to za níže uvedených podmínek: 1. Osobní údaje a citlivé osobní údaje, které budou zpracovány: - Titul, jméno a příjmení, emailová adresa, telefonický kontakt. 2. Účelem zpracování osobních údajů je přímý marketing, přičemž tento účel zahrnuje zejména: - zasílání vybraných obchodních sdělení s nabídkou služeb správce, a to všemi prostředky včetně užití elektronických prostředků komunikace ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti (v platném znění); - zasílání pozvánek na odborné semináře, školení, veletrhy nebo veřejné akce, - zasílání neadresných obchodních sdělení, - provádění průzkumu a vyhodnocení trhu, - zařazení do marketingové databáze pro profilování a přímý marketing, - provádění segmentace (profilování) za účelem cílení marketingu dle konkrétních potřeb subjektu, například volby obchodních sdělení s ohledem na účast na aktivitách správce, zjištěné preference, věk a další informace zjištěné od subjektu. Uvedený souhlas subjekt údajů uděluje dobrovolně a s vědomím, že takto poskytnutý souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoliv odvolat, a to buďto písemným sdělením nebo prostřednictvím webových stránek Zámeckého návrší p. o. (Odběr výše uvedených informací je možné kdykoliv zrušit kliknutím na příslušný odkaz v patičce zprávy, nebo zasláním žádosti na adresu info@zamecke-navrsi.cz). 3. Doba zpracování osobních údajů je 2 roky od udělení souhlasu, případně do odvolání Vašeho souhlasu. Obchodní sdělení elektronickými prostředky jsou zasílány, jen pokud nedojte z Vaší strany k jejich odmítnutí. Osobní údaje nemohou být poskytnuty následujícím třetím osobám. Správce je oprávněn použít osobní údaje pouze v souladu s výše uvedeným účelem. Výše uvedený Správce je dále oprávněn poskytnout osobní údaje pouze subjektům spolupracujícím se správcem na dosažení primárního účelu, pro který je udělen tento souhlas. S takovými subjekty se Správce zavazuje uzavřít smlouvu obsahující stejné podmínky pro zpracování mých osobních údajů. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů, zejména s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a adaptačního zákona, z. č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně. Subjekt údajů dále prohlašuje, že si je vědom všech svých práv podle GDPR: - být na požádání informován o tom, jaké osobní údaje o jeho osobě Zámecké návrší p. o. zpracovává, pro jaký účel, o povaze případného automatizovaného zpracování a o příjemcích údajů (článek 15 GDPR); - ¬v případě, že subjekt údajů zjistí nebo se domnívá, že Zámecké návrší p. o. provádí zpracování osobních údajů, které je v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s GDPR, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, požádat Zámecké návrší p. o. o vysvětlení a/nebo požadovat odstranění takto vzniklého stavu, zejména se může jednat o opravu (článek 16 GDPR) nebo výmaz (článek 17 GDPR), popřípadě omezení zpracování osobních údajů (článek 18 GDPR), případně podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů; - v případě, že subjekt údajů má zájem přenést své údaje jinému správci, získat od Zámeckého návrší p. o. osobní údaje, jejichž zpracování je provedeno automatizovanými prostředky, a předat je jinému správci osobních údajů (článek 20 GDPR); - vznést námitku proti zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu; pokud námitku vznese, nebudou už údaje pro tyto účely zpracovávány (článek 21 GDPR). Subjekt údajů si je vědom, že poskytnutí souhlasu se zpracováním Údajů pro účely uvedené v bodě 2 tohoto dokumentu je dobrovolné a není podmínkou uzavření smluvního vztahu s organizací Zámecké návrší p. o. Subjekt údajů rovněž může kontaktovat pověřence pro ochranu osobních údajů Zámeckého návrší p. o. Ing. Klára Hudečková, a to elektronicky na adresu poverenec@litomysl.cz, nebo písemně na adresu: Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl.