Zpět: Úvod / Pronájem prostor

Piaristický kostel (872 m2,   m, 600,  1. np )

Piaristický kostel

Chrám Nalezení svatého Kříže, nazývaný podle řádu Piaristů jako Piaristický chrám, je významnou dominantou města Litomyšle. Tato barokní perla východních Čech prošla v posledních letechrozsáhlou rekonstrukcí a patří mezi jeden z mála chrámů u nás, který si lze pronajmout za účelem pořádání svatebního obřadu, nebo kulturní akce. V prostorách chrámu se mohou konatcírkevní i civilní svatební obřady. Hlavní loď chrámu je kromě svateb využívána také jako kocertní a výstavní prostor.

V rámci akcí konaných na Zámeckém návrší lze prostory pronajmout za účelem realizace doprovodného programu. Například připravení krátkého hudebního vystoupení, nebo uspořádání menšího koncertu na varhany. Následně je možnáprohlídka expozic umístěnných uvnitř chrámu a návštěva andělské vyhlídky. Na emporách chrámu je instalovaná expozice Andělé na návrší. Prostory chrámu mimo jiné zdobí umělecké instalace od autorů Václava Cíglera a Michala Motyčky.

Zámecké návrší v Litomyšli je jedním z nejoblíbenějších svatebních míst v regionu. Kromě Piaristického chrámu se zde nachází hned několik dalších míst vhodných k pořádání svatebních obřadů. Příkladem jsou například sály Zámeckého pivovaru, nebo zámecké zahrady. Pokud uvažujete o svatebním obřadu v Litomyšli, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se Vám rádi věnovat.

 
Rezervovat / poptat
 

Kontakty

 

kancelář:

Jiráskova 133, 570 01 Litomyšl

+ 420 777 100 897

info@zamecke-navrsi.cz

www.zamecke-navrsi.cz

IČO: 71294058

Číslo účtu: 257996309/0300 

Datová schránka: ts5rwnj

 

Tým

 

ředitel organizace:

Ing. David Zandler

+420 777 100...