Zpět: Úvod / Pronájem prostor

Zámecké sklepení 200 m2,  - m, 200, 100,

Zámek

Rozsáhlé zámecké sklepení je výjimečným prostorem s neopakovatelnou atmosférou. Sály sklepení nevyvolávají, díky vysokým klenutým stropům, stísněné pocity obvyklé v jiných podobných sklepních prostorách. Svou monumentálností působí na návštěvníky příjemným a uklidňujícím dojmem.

V prostorách Zámeckého sklepení lze nalézt expozici s největší sbírkou soch Olbrama Zoubka, jenž je prostřednictvím audio průvodců samotným průvodcem sklepních prostor.


Další expozicí umístěnou v prostorách Zámeckého sklepení je Srdce pro Václava Havla vytvořené dvojicí autorů Lukášem Gavlovským a Romanem Švejdou. Ti za pomoci mnoha dobrovolníků vytvořili plastiku srdce vytvořeného ze zbytků svíček spontánně zapálených po smrti Václava Havla.


Prostředí sklepení je klimaticky vhodné pro dozrávání vína, i proto zde lahvově dozrává unikátní řada vín Chateau Litomyšl. Tato vína byla vytvořena moravskými vinařstvími speciálně pro tuto řadu, a to v limitované edici. Pro skupiny je možné zařídit volné i řízené ochutnávky se someliérem, případně zařídit i menší pohoštění v podobě rautu.


Mimo stálé expozice a vína Chateau Litomyšl se v sklepních prostorách konají i tradiční akce. Během Velikonoc se zde koná akce Velikonoce ve sklepení, od listopadu do prosince tady nalezneme výstavu vánočních ozdob, v prosince pak akce Zámecké sklepení v moci pekelné a Vzpomínáme na Václava Havla.

 
Rezervovat / poptat
 

Kontakty