Chcete vyrazit za aktivním odpočinkem? Užijte si sportovní víkend v Litomyšli
Natálie Fausová

Autor článku: Natálie Fausová

Ačkoli je město Litomyšl proslulé především svou historií a kulturou, nouze tu není ani o sportoviště. Ať už se proto do Litomyšle vydáte za jakýmkoli účelem, protáhnout tělo po ochutnávání místních specialit či poznávání umění bude vždycky dobrý nápad. Kam se ale za sportem v Litomyšli vydat? Právě s tím vám poradíme na dalších řádcích.

Vydejte se do Litomyšle za letními sporty

Chcete si naplno užívat krásné letní počasí a poznávat přitom nová místa? Navštivte venkovní litomyšlská sportoviště. Vybrat si můžete z široké škály sportovních aktivit pro jednotlivce, ale i skupiny. Do Litomyšle se často lidé vydávají také na sportovní víkend pro dva. 

Koupaliště a vodní sporty v Litomyšli

Navštívíte-li Litomyšl během horkých letních dní, jistě oceníte, pokud se budete moci při sportovní aktivitě zchladit. V takovém případě doporučujeme navštívit Litomyšlskou plovárnu, která byla poprvé otevřena již v roce 1948. Nachází se zde větší bazén se skokanskými můstky a skluzavkou, ale i menší bazén, brouzdaliště a 92 metrů dlouhý tobogán. Rozlehlou plochu bazénů obklopuje park s upravovaným trávníkem a nechybí ani dětské a volejbalové hřiště. Pokud vám po plavání či řádění na tobogánu a skluzavce vyhládne, můžete se na Plovárně občerstvit v restauraci nebo stáncích.

Opravdové milovníky vody a vodních sportů by mohl zaujmout také windsurfing a paddleboarding na jezeře Velký Košíř kousek od Litomyšle. Menší areál s osobním přístupem a širokými možnostmi v oblasti vodních sportů provozuje Jachetní oddíl Litomyšl YCL. Jde o ideální místo nejen pro zkušené, ale i začátečníky, kteří se nebojí vyzkoušet něco nového. Jachetní oddíl nabízí kromě veškerého potřebného vybavení k windsurfingu a paddleboardingu k zapůjčení také šlapadla a plachetnice. Po proškolení správcem areálu ale můžete používat i vlastní vybavení.

Sportcentrum Litomyšl –⁠ bowling, squash a mnoho dalšího

Rádi byste si v Litomyšli zahráli tenis, bowling, squash, badminton nebo si mákli v posilovně s kardio zónou? Ideální prostředí pro tyto aktivity poskytuje Sportcentrum Litomyšl, které je situováno mezi zimním stadionem a Primátorskou hrází. Tenisté se mohou těšit na halu s umělým povrchem, ale i antukové kurty či tréninkový kurt s umělou trávou a cvičnou zdí. 

Další venkovní litomyšlská sportoviště

Dáváte před vodou přednost fotbalu nebo atletickým disciplínám? Naproti městskému bazénu a koupališti narazíte v Litomyšli na Městský stadion Černá hora. Areál propojených sportovišť zahrnuje fotbalové hřiště, běžecké dráhy s umělým povrchem, workoutové hřiště a mnoho dalšího. Čekat na vás bude také příjemné Občerstvení Na Výsluní, ze kterého budete mít výhled na celý stadion. Zatímco nejmenší se u posezení zabaví na dětském hřišti, větší děti mohou prověřit svou obratnost na lanových prolézačkách.

Běžci, kteří nechtějí absolvovat pořád dokola tu stejnou trasu, se mohou vydat na upravené běžecké okruhy do přilehlého lesoparku Černá hora. V těsné blízkosti se nachází také Primátorská hráz, kde najdete veřejné griloviště Vulcanus, dětské hřiště a FotbalPark.

Oblíbeným multifunkčním sportovištěm je také Sportovní areál za Sokolovnou. Zahrát si zde můžete volejbal na antukovém kurtu, plážový volejbal, nohejbal, tenis a v červenci či srpnu florbal a badminton. V areálu jsou vybudovaná také osvětlená hřiště na pétanque. Výhodou je, že si sadu koulí ke hře můžete půjčit zcela zdarma. Lákadlem je i tzv. adventure golf, což je kombinace golfu a minigolfu. Díky tomu, že se adventure golf hraje na umělé trávě, se budete cítit jako na opravdovém golfovém hřišti, jen v menším provedení.

Fotbalgolf v Litomyšli

Pokud jste doposud neslyšeli o fotbalgolfu, věřte, že o hodně přicházíte a je načase to změnit. Že si neumíte kombinaci fotbalu a golfu představit? Jde o skvělou zábavu pro osoby nejrůznějších věkových i výkonnostních kategorií. Smyslem je co nejméně údery dopravit fotbalový míč do jamky. Toho docílíte tak, že míč vykopnete z odpaliště a překonáte nejrůznější překážky vytvořené terénem, kládami, pískem či vodní plochou.

Fotbalgolf si můžete zahrát ve výše zmíněném FotbalParku. Na vaše výkony zde bude dohlížet leguán Karlos, kterého si můžete pohladit nebo mu přinést jeho oblíbené pampelišky. Samozřejmostí je také výborné občerstvení s vnitřním i venkovním posezením a dětské hřiště se skluzavkou, houpačkami a skákacím hradem.

Cyklistické a in-line trasy v Litomyšli a jejím okolí

Pokud si užíváte jízdu na kole, máme pro vás dobrou zprávu. Litomyšl se totiž nachází na trase známé cyklostezky, která spojuje Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou. Celková délka trasy, která dále vede přes Hrádek, Sudislav nad Orlicí, Jehnědí, Voděrady, Horní Sloupnici, Řetovou, Litomyšl a Kozlov, činí 72 kilometrů. Vzhledem k tomu, že je většina stezky vyasfaltovaná, si zde na své přijdou i milovníci kolečkových bruslí. Obdobně populární je nenáročná stezka mezi Chocní a Letohradem.

Preferujete horské kolo a náročný terén? Vydejte se do Bike resortu Peklák, který se nachází pouhých 12 km od Litomyšle na okraji města Česká Třebová. Čekat na vás bude více než 16 km klikatých tratí různé náročnosti, 6 km čistě sjezdových tratí, stoupací stezka „Dechovka” a vlek. Vyzkoušet můžete také místní trenažery, díky kterým se naučíte na kole skákat, zdolávat traily a vyzkoušíte si jízdu v boulích. Vyhlášený Bike resort Peklák bývá v provozu od začátku května do konce října a vstupné se zde liší dle věku a počtu jízd na vleku. Pokud vás návštěva tohoto ráje pro cyklisty láká, ale nemáte s sebou vhodné kolo a helmu, nemusíte zoufat. Přímo na místě lze využít služeb půjčovny.

Náš tip: Budete-li cestovat s kolem, mohou vám přijít vhod turistické autobusy pro cyklisty i pěší, které mají pravidelnou zastávku na autobusovém nádraží v Litomyšli. Na výlet je možné vyrazit jednou z 5 linek, které jsou v provozu během sobot, nedělí a státních svátků zhruba od konce května do konce září.

Sport v Litomyšli za nepříznivého počasí

V předchozí části jsme se věnovali aktivitám, které si užijete především za teplých slunečných dní. Litomyšl přitom nabízí nespočet aktivit nejen na léto, ale i ostatní roční období. Co tedy dělat, pokud vašim sportovním aktivitám nepřeje počasí?

Kam do vnitřního bazénu a sauny v Litomyšli

Skvělou alternativou pro milovníky vody může být návštěva moderního Městského bazénu Litomyšl, jehož součástí je kromě venkovního bazénu také vnitřní zázemí s 5 plaveckými drahami o délce 25 metrů, dětským bazénem, vířivkou, parní lázní, 64metrovým tobogánem a krásným výhledem do parku sousedního koupaliště. Od září do května si můžete zasloužený relax dopřát i v nově opravené Sauně u Chalupáře, kterou tvoří 2 finské sauny, venkovní i vnitřní odpočívárna, 3 krby a výtečné občerstvení. Jistě zde oceníte časově neomezený vstup.

Bruslení a posilovna v Litomyšli

Během podzimních a zimních víkendů se těší velké oblibě veřejné bruslení na Zimním stadionu Litomyšl. Zavítat můžete také do přilehlé budovy Fitcentrum Fila, jehož součástí je posilovna, solná sauna a objednat se sem můžete i na masáž, rehabilitaci či do solária.

Litomyšlské kombinace sportu a zábavy

Láká vás golf, ale venkovní hra kvůli počasí nepřipadá v úvahu? Stačí navštívit indoorové golfové centrum Golf 59, kde najdete 2 golfové simulátory, putting screen a kavárnu Caffé Gold Bar. Zúčastnit se zde můžete dokonce i golfových turnajů. Další zajímavou sportovní aktivitou je kulečník. Vyrazte do Billard centra Litomyšl, ve kterém se pravidelně konají turnaje a účtuje se zde na základě odehraných minut.

Patříte-li mezi fanoušky adrenalinu, bude pro vás tou správnou aktivitou jízda na motokárách v KART Aréně. Ať už si přijdete vyzkoušet vnitřní či venkovní trať, denní nebo noční jízdu, nudit se rozhodně nebudete. V KART Aréně se často konají skupinové oslavy narozenin a rozlučky se svobodou, zároveň se však jedná o místo vhodné i pro jednotlivce, rodiny s dětmi nebo třeba školní výlety. V Litomyšli si můžete naplánovat cestu také do Bowling baru Peklo, kde jsou k dispozici 2 hrací dráhy, speciální mantinely pro děti, restaurace a bar.

Kde si v Litomyšli zasportovat ve skupině

Kromě známého minipivovaru a restaurace s klidným dvorkem a možností grilování se v komplexu Veselka nachází cvičební plocha o velikosti 140 m2. Jde o perfektní prostor k organizaci sportovních seminářů, kurzů, soustředění nebo nejrůznějších školení. Podlaha je pokrytá tatami a na stěně se vyjímá 5 metrů dlouhé zrcadlo.

Zatímco v zimě lze ve sportovní hale bruslit nebo hrát lední hokej, v létě si můžete skupinově prostory pronajmout na in-line hokej. Jestliže nevíte, kam v Litomyšli zajít na netradiční teambuilding, zvažte skupinovou výuku tenisu od trenéra Pavla Saquy ze školy Pireo. Nejen, že společně zlepšíte vaše herní schopnosti, ale zároveň si užijete spoustu zábavy.

Pěší turistika v Litomyšli a jejím okolí

Rádi se procházíte na čerstvém vzduchu? Vydejte se na přírodovědnou naučnou stezku na Černé hoře, která je vhodná pro chodce, běžce, cyklisty, a dokonce i jezdce na koni. Trasa má tři okruhy (1200 m, 3200 m, 5200 m), kterými vás budou provázet informační tabule týkající se botaniky a zoologie.

Atraktivní cesta spojující zastavěné území s přírodou – to je Nedošínský háj, který se nachází 3 km od Litomyšle. Trasa je oblíbená mimo jiné pro nádherný výhled na město a okolí a díky zpevněnému povrchu si ji mohou užít i cyklisté.

Byli jste už někdy v okolí Kozlova? Tato od Litomyšle 9 km vzdálená víska je neodmyslitelně spojená s dílem malíře Maxe Švabinského. Zajímá-li vás umění, vřele doporučujeme navštívit Chaloupku Maxe Švabinského, ve které si můžete prohlédnout některé autentické dokumenty z jeho života a tvorby. Chaloupka se nachází pod vrcholkem Kozlovského kopce, jenž dosahuje výšky 601 metrů nad mořem. V okolí se nachází také rozhledna a penzion s restaurací.

Za návštěvu stojí také přírodní rezervace Toulovcovy Maštale. Jde o skryté skalní městečko, které je sestaveno z mnoha chodeb, jeskyní a děr, jež nesou názvy jako Myší díra, Zvon či Kuchyně. Hned vedle Toulovcových Maštalí se nachází další pískovcové útvary – tzv. Městské Maštale. S oběma malebnými oblastmi, které jsou od Litomyšle vzdáleny pouhých 20 km, se pojí mnoho pověstí a obklopuje je rozsáhlá síť krásných cyklostezek. Vynechat byste neměli ani nedalekou Toulovcovu rozhlednu

Pokud máte rádi rozhledny, potěšíme vás ještě jedním tipem. 15 km od Litomyšle leží Andrlův chlum, vrchol nad městem Ústí nad Orlicí. Samotná železná rozhledna, která představuje místní dominantu, se často označuje jako „Stříbrná krasavice“.

Kde se při sportování v Litomyšli ubytovat

Ať už pojedete do Litomyšle za sportem, krásami architektury nebo obojím, neobejdete se bez příjemného ubytování, kde si každý večer odpočinete a načerpáte síly pro další den plný zážitků. Právě takové prostředí nabízíme v rámci ubytování na Zámeckém návrší. Bydlet můžete v domáckém hotelu Zámecký pivovar, prostorném apartmánu Unesco, cenově dostupném hostelu Zámecký pivovar nebo ubytování s výstižným názvem Za Hubičku. Užijte si atmosféru historické Litomyšle se vším všudy a probouzejte se třeba v Hudebním apartmánu Bedřicha Smetany, Výtvarném apartmánu Olbrama Zoubka nebo Literárním apartmánu Aloise Jiráska

Stále si nevíte se sportováním v Litomyšli rady?

V případě jakýchkoli nezodpovězených otázek či jiných nejasností se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím emailové adresy info@zamecke-navrsi.cz či telefonicky. Rádi vám poradíme. Pokud byste potřebovali s čímkoli poradit přímo v Litomyšli, navštivte Zámecké informační centrum, ve kterém vám rádi pomohou a připraví výbornou kávu. Zakoupit zde navíc můžete suvenýry, mapy a nechybí ani dětský koutek. Mnoho doporučení na výlety v Litomyšli a jejím okolí naleznete v sekci Výletím. Za přečtení stojí také tipy na finančně dostupné aktivity nebo článek na téma Gastrovíkend v Litomyšli

Mohlo by vás zajímat

Letní prohlídky v Litomyšli

Letní prohlídky v Litomyšli

Léto je tady! Festival Smetanova Litomyšl a jeho bohatý doprovodný program jsou v plném proudu, otevřena je zbrusu nová expozice Rodného bytu Bedřicha Smetany a návštěvníky vítá také zámecký pivovar a chrám Nalezení sv. Kříže. Umělecká díla a kulturní zážitky číhají na každém kroku ;)

 

Přečíst celý článek
David Zandler

Autor článku: David Zandler

Shakespeare v Litomyšli

Shakespeare v Litomyšli

První ročník divadelního festivalu Shakespeare v Litomyšli se uskuteční na open-air scéně zámeckého nádvoří. Program zahájí slavnostní koncert ZUŠ OPEN, pokračovat bude autogramiádou prof. Martina Hilského a vyvrcholí inscenací dramatu Hamlet s Jaroslavem Pleslem, Veronikou Khek Kubařovou nebo Hynkem Čermákem. 

 

Přečíst celý článek
David Zandler

Autor článku: David Zandler

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.


SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO MARKETINGOVÉ ÚČELY Subjekt údajů uděluje organizaci Zámecké návrší p. o., se sídlem Jiráskova 133, Litomyšl PSČ 570 01, IČO: 712 94 058, zapsané Krajským soudem v Hradci Králové, spisová značka Pr 1251, emailový kontakt: info@zamecke-navrsi.cz (dále jen „Správce”), souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to za níže uvedených podmínek: 1. Osobní údaje a citlivé osobní údaje, které budou zpracovány: - Titul, jméno a příjmení, emailová adresa, telefonický kontakt. 2. Účelem zpracování osobních údajů je přímý marketing, přičemž tento účel zahrnuje zejména: - zasílání vybraných obchodních sdělení s nabídkou služeb správce, a to všemi prostředky včetně užití elektronických prostředků komunikace ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti (v platném znění); - zasílání pozvánek na odborné semináře, školení, veletrhy nebo veřejné akce, - zasílání neadresných obchodních sdělení, - provádění průzkumu a vyhodnocení trhu, - zařazení do marketingové databáze pro profilování a přímý marketing, - provádění segmentace (profilování) za účelem cílení marketingu dle konkrétních potřeb subjektu, například volby obchodních sdělení s ohledem na účast na aktivitách správce, zjištěné preference, věk a další informace zjištěné od subjektu. Uvedený souhlas subjekt údajů uděluje dobrovolně a s vědomím, že takto poskytnutý souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoliv odvolat, a to buďto písemným sdělením nebo prostřednictvím webových stránek Zámeckého návrší p. o. (Odběr výše uvedených informací je možné kdykoliv zrušit kliknutím na příslušný odkaz v patičce zprávy, nebo zasláním žádosti na adresu info@zamecke-navrsi.cz). 3. Doba zpracování osobních údajů je 2 roky od udělení souhlasu, případně do odvolání Vašeho souhlasu. Obchodní sdělení elektronickými prostředky jsou zasílány, jen pokud nedojte z Vaší strany k jejich odmítnutí. Osobní údaje nemohou být poskytnuty následujícím třetím osobám. Správce je oprávněn použít osobní údaje pouze v souladu s výše uvedeným účelem. Výše uvedený Správce je dále oprávněn poskytnout osobní údaje pouze subjektům spolupracujícím se správcem na dosažení primárního účelu, pro který je udělen tento souhlas. S takovými subjekty se Správce zavazuje uzavřít smlouvu obsahující stejné podmínky pro zpracování mých osobních údajů. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů, zejména s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a adaptačního zákona, z. č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně. Subjekt údajů dále prohlašuje, že si je vědom všech svých práv podle GDPR: - být na požádání informován o tom, jaké osobní údaje o jeho osobě Zámecké návrší p. o. zpracovává, pro jaký účel, o povaze případného automatizovaného zpracování a o příjemcích údajů (článek 15 GDPR); - ¬v případě, že subjekt údajů zjistí nebo se domnívá, že Zámecké návrší p. o. provádí zpracování osobních údajů, které je v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s GDPR, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, požádat Zámecké návrší p. o. o vysvětlení a/nebo požadovat odstranění takto vzniklého stavu, zejména se může jednat o opravu (článek 16 GDPR) nebo výmaz (článek 17 GDPR), popřípadě omezení zpracování osobních údajů (článek 18 GDPR), případně podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů; - v případě, že subjekt údajů má zájem přenést své údaje jinému správci, získat od Zámeckého návrší p. o. osobní údaje, jejichž zpracování je provedeno automatizovanými prostředky, a předat je jinému správci osobních údajů (článek 20 GDPR); - vznést námitku proti zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu; pokud námitku vznese, nebudou už údaje pro tyto účely zpracovávány (článek 21 GDPR). Subjekt údajů si je vědom, že poskytnutí souhlasu se zpracováním Údajů pro účely uvedené v bodě 2 tohoto dokumentu je dobrovolné a není podmínkou uzavření smluvního vztahu s organizací Zámecké návrší p. o. Subjekt údajů rovněž může kontaktovat pověřence pro ochranu osobních údajů Zámeckého návrší p. o. Ing. Klára Hudečková, a to elektronicky na adresu poverenec@litomysl.cz, nebo písemně na adresu: Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl.


Odebírejte novinky z návrší

Vyplňte svůj e-mail a my se postaráme, abyste o chystaných akcích, výstavách, koncertech nebo festivalech věděli jako první.

Sledujte nás na sítích!

Spravujeme sice historické památky, ale zprávy nepíšeme brkem u svíček. To nejzajímavější pro vás ťukáme do statusů a sdílíme online. Mrkněte!


SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO MARKETINGOVÉ ÚČELY Subjekt údajů uděluje organizaci Zámecké návrší p. o., se sídlem Jiráskova 133, Litomyšl PSČ 570 01, IČO: 712 94 058, zapsané Krajským soudem v Hradci Králové, spisová značka Pr 1251, emailový kontakt: info@zamecke-navrsi.cz (dále jen „Správce”), souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to za níže uvedených podmínek: 1. Osobní údaje a citlivé osobní údaje, které budou zpracovány: - Titul, jméno a příjmení, emailová adresa, telefonický kontakt. 2. Účelem zpracování osobních údajů je přímý marketing, přičemž tento účel zahrnuje zejména: - zasílání vybraných obchodních sdělení s nabídkou služeb správce, a to všemi prostředky včetně užití elektronických prostředků komunikace ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti (v platném znění); - zasílání pozvánek na odborné semináře, školení, veletrhy nebo veřejné akce, - zasílání neadresných obchodních sdělení, - provádění průzkumu a vyhodnocení trhu, - zařazení do marketingové databáze pro profilování a přímý marketing, - provádění segmentace (profilování) za účelem cílení marketingu dle konkrétních potřeb subjektu, například volby obchodních sdělení s ohledem na účast na aktivitách správce, zjištěné preference, věk a další informace zjištěné od subjektu. Uvedený souhlas subjekt údajů uděluje dobrovolně a s vědomím, že takto poskytnutý souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoliv odvolat, a to buďto písemným sdělením nebo prostřednictvím webových stránek Zámeckého návrší p. o. (Odběr výše uvedených informací je možné kdykoliv zrušit kliknutím na příslušný odkaz v patičce zprávy, nebo zasláním žádosti na adresu info@zamecke-navrsi.cz). 3. Doba zpracování osobních údajů je 2 roky od udělení souhlasu, případně do odvolání Vašeho souhlasu. Obchodní sdělení elektronickými prostředky jsou zasílány, jen pokud nedojte z Vaší strany k jejich odmítnutí. Osobní údaje nemohou být poskytnuty následujícím třetím osobám. Správce je oprávněn použít osobní údaje pouze v souladu s výše uvedeným účelem. Výše uvedený Správce je dále oprávněn poskytnout osobní údaje pouze subjektům spolupracujícím se správcem na dosažení primárního účelu, pro který je udělen tento souhlas. S takovými subjekty se Správce zavazuje uzavřít smlouvu obsahující stejné podmínky pro zpracování mých osobních údajů. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů, zejména s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a adaptačního zákona, z. č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Subjekt údajů prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů, že výše uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou Správci poskytovány dobrovolně. Subjekt údajů dále prohlašuje, že si je vědom všech svých práv podle GDPR: - být na požádání informován o tom, jaké osobní údaje o jeho osobě Zámecké návrší p. o. zpracovává, pro jaký účel, o povaze případného automatizovaného zpracování a o příjemcích údajů (článek 15 GDPR); - ¬v případě, že subjekt údajů zjistí nebo se domnívá, že Zámecké návrší p. o. provádí zpracování osobních údajů, které je v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s GDPR, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, požádat Zámecké návrší p. o. o vysvětlení a/nebo požadovat odstranění takto vzniklého stavu, zejména se může jednat o opravu (článek 16 GDPR) nebo výmaz (článek 17 GDPR), popřípadě omezení zpracování osobních údajů (článek 18 GDPR), případně podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů; - v případě, že subjekt údajů má zájem přenést své údaje jinému správci, získat od Zámeckého návrší p. o. osobní údaje, jejichž zpracování je provedeno automatizovanými prostředky, a předat je jinému správci osobních údajů (článek 20 GDPR); - vznést námitku proti zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu; pokud námitku vznese, nebudou už údaje pro tyto účely zpracovávány (článek 21 GDPR). Subjekt údajů si je vědom, že poskytnutí souhlasu se zpracováním Údajů pro účely uvedené v bodě 2 tohoto dokumentu je dobrovolné a není podmínkou uzavření smluvního vztahu s organizací Zámecké návrší p. o. Subjekt údajů rovněž může kontaktovat pověřence pro ochranu osobních údajů Zámeckého návrší p. o. Ing. Klára Hudečková, a to elektronicky na adresu poverenec@litomysl.cz, nebo písemně na adresu: Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl.